ikona článku

Týn nad Vltavou ve fotografiích Bohumíra Langmaiera

Projekt Okna plná umění pokračuje!
Tentokrát jsme nainstalovali výstavu fotografií Bohumíra Langmaiera a to ze všech stran naší budovy Komunitního centra Vltavotýnska v Jiráskově ulici 39 v Týně nad Vltavou. Jeho fotografie zachycují Týn nad Vltavou v mnoha barvách a podobách. Přijďte se potěšit pohledem na něco krásného...
Okenní výstava je dostupná všem sedm dní v týdnu.

Něco málo o autorovi:

Co nám o sobě prozradil? "Narodil jsem se proto, abych žil. Má cesta k fotografii byla celkem dost trnitá. Od mládí jsem dobře kreslil. Chodil jsem do skautského klubu, který se později přejmenoval na pionýrský klub, jako všechno. Ale stále to byl takový skaut pod vedením pionýru. V pozdějším věku jsem chtěl být muzikant a tak jsem několik let hrál na kytaru. Asi jako každý tenkrát kluk. Nejprve jsem začal trampingem a trampskými písněmi a později písněmi od Karla Kryla, J. Hutky, V. Třešňáka, P. Lutky atd.Poté jsem se setkal z hudbou S. Karáska, J. Čerta a undergroundem. V té době jsem začal fotografovat různé mé kamarády na cestách a koncertech. Hodně mě to vzalo a také bavilo. Dělal jsem výstavy, které měly celkem kladné ohlasy. Bavilo mě to tak, že mi poradili kamarádi studovat fotografii. A tak jsem dělal zkoušky na uměleckou fotografii do Opavy na Institut výtvarné fotografie. A po talentových zkouškách mě vzali. Bavila mě portrétní fotografie, zátiší a reportáž. Ukončil jsem školu diplomovou prací o dětském výchovném ústavu a několika souborů portrétu. Po skončení školy jsem šel na volnou nohu a od té doby jsem pracoval jako fotograf. Fotografoval jsem svatby, dokumenty pro různé organizace a reportáže pro různé firmy.Občas jsem chodil po městě s fotoaparáte a fotografoval městskou krajinu, která mě bavila. V pozdějších letech, když začalo video, jsem začal točit a stříhat dokumentární a reportážní filmy. Pro ČT2 jsem několik let točil Třeboňské Nocturna, pořady o vážné hudbě. Natáčel jsem pro různé umělce, sochaře, malíře. Několik let jsem pracoval pro Nemocnici České Budějovice atd."

Zajímá vás, čím se zabývá ve volném čase? Koukněte na nádherné fotoreportáže z jeho výletů na jeho facebooku. Také si můžete prohlédnout jeho fotoarchiv - od fotek různých hudebních a výtvarných přátel po už historické snímky povodní z roku 2002.(https://www.facebook.com/studio.langmaier).Více informací najdete také na http://www.studio-lang.cz/. Pokud chcete sledovat jeho fotografické cesty, přidejte se k facebookové skupině Fotografické zápisky cestovatele časem Bohumíra Langamiera: https://www.facebook.com/groups/1029341674223381.