ikona článkuTvořivé impulzy - worskshop 22.6.2021 od 18:00

22.6. od 18:00 Tvořivé impulzy - výtvarná a kreativní dílna pro každého - tentokrát na téma Přírodniny a kamínky.
Přineste si například pastelky, barvy, štětce, vylisované rostliny, trávy, listy, peříčka, kamínky na pomalování.
Budeme si povídat a tvořit.


ikona článkuVýstava koláží a přírodnin - Tvořivé impulzy

Paní Jiřina Novotná vystavuje v našem komunitním ateliéru své práce, kterým se ráda věnuje ve volném čase.

Pokud se chcete spolu s námi ponořit do světa výtvarné tvorby, přijďte na další kreativní semináře - 21.6. od 18:00 Tvořivé činnosti, 22.6. od 18:00 worskshop Tvořivé impulzy - tentokrát na téma Přírodniny a kamínky.


ikona článkuTvořivé činnosti v komunitním centru Vltavotýnska - workshop

S Lenkou Šnorkovou si vyzkoušíme tvoření výrobků z papírových trubiček, můžete si vyrobit dekoraci ve tvaru srdce…

Akce Tvořivé činnosti je uskutečněna s podporou Společnosti ČEZ a Města Týn nad Vltavou.


ikona článkuTýn nad Vltavou ve fotografiích Bohumíra Langmaiera

Projekt Okna plná umění pokračuje!
Tentokrát jsme nainstalovali výstavu fotografií Bohumíra Langmaiera a to ze všech stran naší budovy Komunitního centra Vltavotýnska v Jiráskově ulici 39 v Týně nad Vltavou. Jeho fotografie zachycují Týn nad Vltavou v mnoha barvách a podobách. Přijďte se potěšit pohledem na něco krásného...
Okenní výstava je dostupná všem sedm dní v týdnu.


ikona článkuPoradíme, pomůžeme, třeba i na dálku

Pokud si potřebujete popovídat a vyslechnout v případě, že prožíváte nějakou těžkou životní situaci, hledáte zaměstnání nebo řešíte finance či bydlení, rádi vám pomůžeme, podpoříme i poradíme. Můžete nám i napsat nebo se na dálku propojit přes Skype (domluvte si s námi termín předem).


ikona článkuMimořádná okamžitá pomoc (MOP COVID-19) na zakoupení respirátorů pro potřebné

V souvislosti vládou vyhlášeným mimořádným opatřením k nošení ochranných prostředků dýchacích cest Ministerstvo práce a sociálních věcí zpřístupnilo mimořádnou okamžitou pomoc (MOP COVID-19) na jejich zakoupení. Nutné je, aby lidé, kteří potřebují při tomto výdaji podpořit, požádali o tuto dávku Úřad práce ČR.


ikona článkuZajímaví lidé Vltavotýnska 2021

I v letošním roce pokračujeme s projektem, který si klade za cíl představit inspirativní osobnosti, které žijí na Vltavotýnsku nebo k němu mají vřelý vztah.
V první části roku nebylo možné se setkávat osobně na besedách, jak jsme plánovali, proto zveřejňujeme průběžně krátké povídání s hosty na našem fb Komunitního centra Vltavotýnska a na webu.
Předpokládáme, že v nejbližší době uspořádáme řadu setkání a besed i osobně v Komunitním centru.


ikona článkuVzdělávejte se s MF ČR ve finanční gramotnosti

Hodně se skloňuje výuka finanční gramotnosti ve vztahu ke školním dětem. Je pravda, že i jako dospělí v některých věcech tápeme. Ministerstvo financí zpracovalo na stránce pod názvem "Finanční gramotnost aneb Proč se finančně vzdělávat?" téma rodinného rozpočtu a financování všech nákladů velmi precizně včetně tabulky pro vytvoření vlastního rodinného rozpočtu a cash flow rodiny.
Současná doba nás nutí, abychom si udělali inventuru příjmů i výdajů, proto by se další podklady k tomuto zamyšlení mohly hodit.


ikona článkuKomunitní vycházky

V minulém roce jsme zahájili přípravu společných komunitních vycházek po Týně nad Vltavou a okolí. Původně jsme plánovali nejméně každý měsíc výpravu za poznáním známých i neznámých míst Vltavotýnska.
Vzhledem k epidemiologické situaci na podzim a v zimě 2020-2021 jsme tento projekt změnili na zveřejňování zajímavých míst našem facebooku a přidávali jsme průběžně tipy na výlety.
Do jejich aktuálního přehledu můžete nahlédnout i v našem článku. (témata budou pravidelně aktualizována).


ikona článkuNaši první hosté ve virtuálním "křesle pro hosta"

Zahájili jsme projekt "Zajímaví lidé Vltavotýnska". Původně jsme ho chystali na podzimní večery s myšlenkou představit inspirativní a kreativní osobnosti při besedě jako akci pro širokou veřejnost. Zatím naši hosté "usedli do křesla" jen na krátké internetové povídání, které průběžně zveřejňujeme na našem facebooku.


ikona článkuPlánujeme představit zajímavé lidi z Vltavotýnska

Zahajujeme projekt "Zajímaví lidé Vltavotýnska" v našem křesle pro hosta. Původně jsme ho chystali na pozimní večery se záměrem se s vltavotýnskými osobnostmi potkat a přímo popovídat. Zatím je naše virtuální křeslo prázdné, ale žádná omezení nás nemohou zastavit.
Proto se chystáme zveřejňovat krátké medailonky o zajímavých lidech zatím aspoň na našem facebooku. Neřekneme o nich ale všechno, protože chceme nechat prostor pro vaše dotazy při plánovaných setkáních u nás v Komunitním centru Vltavotýnska. :-)


ikona článkuProjekt Semínkárna

Na podzim sbíráme semínka zahradních rostlin pro další komunitní projekt - Semínkárnu. Pokud máte zahrádku či balkon a uklízíte poslední zbytky rostlin, nezapomeňte posbírat i jejich semena. Budou se hodit v předjaří, kdy uděláme výměnnou burzu. Třeba u nás najdete zajímavý úlovek pro zkrášlení vašich záhonků a truhlíků. Můžete také nabídnout vaše oblíbené rostliny a přispět tak k zdravému a rozkvetlému Vltavotýnsku.


ikona článkuDomovy Klas Temelín zřídily krizovou linku

Psychosociální pracovník tel. 601 299 112 (nonstop).
Více informací v článku...


ikona článkuTip na pomoc pomáhajícím

Tip pro vás z webu "Nevypusť Duši". Pokud chceme druhým nabízet pomoc, jako zdravotníci, psychologové, terapeuti, sociální pracovníci, učitelé a další, musíme mít z čeho brát a zásoby pravidelně doplňovat. To stejné platí i pro neformální pečovatele.


ikona článkuZměny v Programu Antivirus - MPSV

Vláda schválila změny v Programu Antivirus. Do konce roku byl prodloužen Režim B. MPSV tak bude nadále podporovat udržení pracovních míst i u zaměstnavatelů, kteří jsou stávající nepříznivou situací dotčeni nepřímo. Prodloužení programu tak pomůže subdodavatelům, kteří jsou přímo navázáni na firmy, které byly uzavřeny nařízením vlády. Může se jednat například o dodavatele restaurací, hotelů, hobbymarketů, knihkupectví apod., kteří díky jejich uzavření přicházejí o významnou část odbytu.


ikona článkuMimořádná okamžitá pomoc MOP COVID-19

Co mohu dělat, když se dostanu do mimořádně tísnivé finanční situace?
Lidé, kteří se prokazatelně ocitnou vlivem koronaviru ve finanční nouzi, mohou požádat Úřad práce ČR o jednorázovou dávku mimořádné okamžité pomoci (MOP COVID-19). Týká se to i rodičů dětí do 10 let, jež s nimi zůstanou doma na tzv. ošetřovném kvůli současné situaci kolem koronaviru. Pro účely dávky se posuzuje mimo jiné příjem všech osob ve společné domácnosti. Žádost o dávku musí být odůvodněná. Úřad práce ČR může dávku poskytnout klientovi, jehož sociální a majetkové poměry mu neumožňují překonat nepříznivou situaci.


ikona článkuDen bez dluhů

Už devátý ročník osvětové akce Den bez dluhů proběhne letos v České republice a na Slovensku z důvodu pandemie koronaviru v modifikovaném formátu. Lidé, kteří se potýkají se splácením dluhů, mohou po celý měsíc listopad využít bezplatnou telefonní linku 800 700 880 anebo pokládat své otázky prostřednictvím webových stránek www.nasedluhy.cz.
Letošní novinkou je také to, že odborní poradci zájemcům na vyžádání poskytnou zdarma výpis z Centrální evidence exekucí, tedy informaci, jestli je proti nim aktuálně vedena exekuce. Organizátorem projektu je společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků. Hlavním partnerem akce je Úřad práce ČR.


ikona článkuPoradenství na dálku

Současná náročná doba omezuje osobní kontakt, proto využijte možnosti se s námi potkávat prostřednictvím e-mailu a telefonu.


ikona článkuNapišme si, zapište si....

Mimořádné situace vyžadují mimořádné kroky. Přestože hrajeme hru, ve které musíme být všichni v domečku, nikdo nám nebrání komunikovat elektronicky. Možná bychom se mohli vrátit k psaní dopisů, v tomto případě třeba e-mailových nebo whatsappových. Krásně si rozmyslíme myšlenky, můžeme potěšit i někoho dalšího, třeba i opuštěného....
Vraťme se také k psaní deníků či rodinné kroniky. Pokud si myslíte, že deníček je jenom holčičí záležitost, pak se pletete. Deník si psali velcí umělci, ale i běžní lidé, aby zaznamenali chvíle či události, které by jinak odnesl čas. Samozřejmě to mohou být třeba jen zapsané nápady nebo plány, v mužnějším provedení i seznam činností nebo běžeckých výkonů.
Vyrobte si deník plný obrázků a fotek společně s dětmi. Možná to bude jedna z důležitých věcí, které vás za pár let potěší.


ikona článkuFotografie Bohumíra Langmaiera

V Komunitním centru Vltavotýnska připravujeme setkání s vltavotýnským fotografem Bohumírem Langmaierem, který nás seznámí se svojí tvorbou a nechá nás nahlédnout do zákulisí vzniku fotografií.
Zatím kvůli preventivním omezením nemůžeme stanovit přesný termín, kdy setkání proběhne, (nejlépe co nejdříve, jak to bude možné :-)), ale přinášíme malou ochutnávku z jeho fotografického archivu.
Více o tomto panu fotografovi najdete na http://www.studio-lang.cz/ a na facebooku https://www.facebook.com/studio.langmaier.


ikona článkuSekce - Informace pro vás

Na našich webových stránkách jsme založili sekci Informace pro vás.
Chtěli jsme vytvořit databázi rad a aktualit, které se týkají různých oblastí života a měly by vás inspirovat, nebo pomoci v případě potřeby.
V této sekci najdete návod, jak bezpečně na internet, odkazy na vzory smluv nebo na příručku o výhodách či nevýhodách půjček. Občas přidáváme nějakou zajímavost včetně receptů nebo návodů.


ikona článkuPoradíme, poskytneme informace a podporu

Komunitní centrum Vltavotýnska je také místem, kde vás můžeme vyslechnout, poradit, najít východisko z náročné životní situace.
Cílem poradenství je podporovat, informovat, motivovat a nacházet řešení.
Můžete se také u nás informovat na téma dalších aktivit komunitního centra a zapojit se do nich. Na základě vašich dotazů můžeme uspořádat seminář nebo besedu s odborníky.


ikona článkuEFT - technika emoční svobody

Tři středeční večery po sobě jsme se díky lektorům Magdě a Michalovi Zatloukalovým scházeli nad uvolňováním emočních bloků prostřednictvím metody EFT. Zjistili jsme, že správné pojmenování situace, kterou chceme změnit nebo pocitu, který chceme opustit, má skutečně význam. To, že je propojeno tělo a emoce ví asi každý. Bylo až zázračné vidět, jak se jednotliví účastníci semináře uvolňují díky jednoduchému postupu, který opravdu fungoval.


ikona článkuPřidejte se! Háčkujeme a tvoříme společně

Háčkujete a chcete se zapojit do tvorby zajímavých výrobků nebo do charitativního háčkování či pletení?
Přijďte k nám do Komunitního centra. Chceme s vámi tvořit společně a vzájemně se inspirovat.
Navážeme na úspěšnou předchozí práci na projektu Vlasta :-)


ikona článkuHáčkovali jsme a stvořili člověka

Komunitní centrum Vltavotýnska se podílelo na projektu Městské galerie v Týně nad Vltavou a tým šikovných výtvarnic připravil háčkovaný anatomický model člověka jako exponát pro výstavu EXPO Týn a také výukový objekt pro EDU výtvarné galerijní kuchyňky.


ikona článkuSlavnostní otevření Komunitního centra Vltavotýnska

Ve čtvrtek 27. srpna 2020 se konalo Slavnostní otevření Komunitního centra Vltavotýnska. Tento termín byl zvolen jako náhradní za původně plánované slavnostní otevření na jaře letošního roku zrušené vlivem vládních opatření kvůli koronaviru.
Akce se konala za účasti náměstka hejtmanky Jihočeského kraje Pavla Hrocha, představitelů Sdružení měst a obcí Vltava, starostů obcí Vltavotýnska, partnerů Komunitního centra Vltavotýnska a dalších významných hostů a veřejnosti.


ikona článkuKomunitní centrum Vltavotýnska realizuje řadu aktivit

Od začátku roku 2020 realizuje Sdružení měst a obcí Vltava projekt "Komunitní práce v Komunitním centru sounáležitosti", který je spolufinancován z Operačního programu Zaměstnanost. Tento projekt má za úkol rozvinout spolupráci mezi obyvateli nejen Týna nad Vltavou, ale také celého Vltavotýnska.