ikona článkuPaličkování - 6. a 20. června od 16:00

Stále paličkujeme a přijímáme i nové zájemce....


ikona článkuPosezení s kytarou - 20.6. 2023 18:00

úterý 20. 6. 2023 18:00
Společné hraní a zpívání v Komunitním centru – pokud chcete, přineste si hudební nástroje nebo si s námi jen tak poseďte a nalaďte své hlasy...


ikona článkuOdpoledne plné her v komunitním centru - 8. 6. 15:00

Venkovní i deskové hry pro všechny generace v komunitním centru.
Akce Odpoledne plné her v komunitním centru je uskutečněna s podporou společnosti ČEZ a města Týn nad Vlt.


ikona článkuPovídání o Švýcarsku - 6.6. 18:00

ÚTERÝ 6. ČERVNA 2023 V 18:00
Povídání o Švýcarsku s obrázky - beseda s Marií Benešovou
Prohlédněte si s námi společně krásy Švýcarska na fotografiích a poslechněte si vyprávění paní Marie Benešové, která měla možnost se s touto zemí blíže seznámit…


ikona článkuInformace, které by vás mohly zajímat

V naší poradně Komunitního centra (viz sekce Poradna) podporujeme lidi, kteří se ocitli v tíživé životní situaci.
Objevuje se řada témat, která pomáhají zvýšit informovanost o možné podpoře, pokud se člověk ocitne v krizové situaci, hmotné nouzi, přijde o práci apod.


ikona článkuHÁČKUJEME, PLETEME, VYŠÍVÁME A TVOŘÍME - KAŽDÉ PONDĚLÍ OD 17:00 - od 12.9.2022

Každé pondělí od 17.00 v Komunitním centru Vltavotýnska zkoušíme nové vzory, nápady a inspirace. Vstup je volný, může přijít každý, začátečník i pokročilý. Poradíme s pletením i háčkováním, anebo se od vás rádi dozvíme vaše nápady a zkušenosti!

Moc se na vás těšíme!


ikona článkuKlub deskových her - každý čtvrtek od 18:00

Pravidelný herní čtvrtek v Komunitním centru Vltavotýnska, Jiráskova 39, Týn nad Vltavou.
Začátek hraní od 18:00. Přijďte si zahrát a přiveďte další spoluhráče.
Pravidla vysvětlíme.


ikona článkuPoděkování Nadaci ČEZ

Rádi bychom touto cestou poděkovali Nadaci ČEZ, díky jejíž podpoře ve výši 10 000 Kč jsme do komunitního centra pořídili deskové a jiné hry (karty, terč se šipkami aj.) v rámci projektu "Hrajeme si bez rozdílu", které budou k dispozici všem našim návštěvníkům. Hry především využijeme k cílené práci s osobami se zdravotním omezením, pro jejich začlenění do běžného života a vznik přátelských a společenských vazeb mezi obyvateli v rámci mikroregionu Vltavotýnsko.


ikona článkuPoděkování za potřeby na vyšívání

Velice děkujeme paní Frejlachové za bavlnky, kanavy, vzory pro vyšívání a další pomůcky.
Udělalo nám to velkou radost! Rádi vše využijeme při našich tvořivých činnostech.


ikona článkuPoradíme, pomůžeme, třeba i na dálku

Pokud si potřebujete popovídat a vyslechnout v případě, že prožíváte nějakou těžkou životní situaci, hledáte zaměstnání nebo řešíte finance či bydlení, rádi vám pomůžeme, podpoříme i poradíme. Můžete nám i napsat nebo se na dálku propojit přes Skype (domluvte si s námi termín předem).


ikona článkuZajímaví lidé Vltavotýnska 2021

I v letošním roce pokračujeme s projektem, který si klade za cíl představit inspirativní osobnosti, které žijí na Vltavotýnsku nebo k němu mají vřelý vztah.
V první části roku nebylo možné se setkávat osobně na besedách, jak jsme plánovali, proto zveřejňujeme průběžně krátké povídání s hosty na našem fb Komunitního centra Vltavotýnska a na webu.
Předpokládáme, že v nejbližší době uspořádáme řadu setkání a besed i osobně v Komunitním centru.


ikona článkuVzdělávejte se s MF ČR ve finanční gramotnosti

Hodně se skloňuje výuka finanční gramotnosti ve vztahu ke školním dětem. Je pravda, že i jako dospělí v některých věcech tápeme. Ministerstvo financí zpracovalo na stránce pod názvem "Finanční gramotnost aneb Proč se finančně vzdělávat?" téma rodinného rozpočtu a financování všech nákladů velmi precizně včetně tabulky pro vytvoření vlastního rodinného rozpočtu a cash flow rodiny.
Současná doba nás nutí, abychom si udělali inventuru příjmů i výdajů, proto by se další podklady k tomuto zamyšlení mohly hodit.


ikona článkuKomunitní vycházky

V minulém roce jsme zahájili přípravu společných komunitních vycházek po Týně nad Vltavou a okolí. Původně jsme plánovali nejméně každý měsíc výpravu za poznáním známých i neznámých míst Vltavotýnska.
Vzhledem k epidemiologické situaci na podzim a v zimě 2020-2021 jsme tento projekt změnili na zveřejňování zajímavých míst našem facebooku a přidávali jsme průběžně tipy na výlety.
Do jejich aktuálního přehledu můžete nahlédnout i v našem článku. (témata budou pravidelně aktualizována).


ikona článkuNaši první hosté ve virtuálním "křesle pro hosta"

Zahájili jsme projekt "Zajímaví lidé Vltavotýnska". Původně jsme ho chystali na podzimní večery s myšlenkou představit inspirativní a kreativní osobnosti při besedě jako akci pro širokou veřejnost. Zatím naši hosté "usedli do křesla" jen na krátké internetové povídání, které průběžně zveřejňujeme na našem facebooku.


ikona článkuPlánujeme představit zajímavé lidi z Vltavotýnska

Zahajujeme projekt "Zajímaví lidé Vltavotýnska" v našem křesle pro hosta. Původně jsme ho chystali na pozimní večery se záměrem se s vltavotýnskými osobnostmi potkat a přímo popovídat. Zatím je naše virtuální křeslo prázdné, ale žádná omezení nás nemohou zastavit.
Proto se chystáme zveřejňovat krátké medailonky o zajímavých lidech zatím aspoň na našem facebooku. Neřekneme o nich ale všechno, protože chceme nechat prostor pro vaše dotazy při plánovaných setkáních u nás v Komunitním centru Vltavotýnska. :-)


ikona článkuProjekt Semínkárna

Na podzim sbíráme semínka zahradních rostlin pro další komunitní projekt - Semínkárnu. Pokud máte zahrádku či balkon a uklízíte poslední zbytky rostlin, nezapomeňte posbírat i jejich semena. Budou se hodit v předjaří, kdy uděláme výměnnou burzu. Třeba u nás najdete zajímavý úlovek pro zkrášlení vašich záhonků a truhlíků. Můžete také nabídnout vaše oblíbené rostliny a přispět tak k zdravému a rozkvetlému Vltavotýnsku.


ikona článkuTip na pomoc pomáhajícím

Tip pro vás z webu "Nevypusť Duši". Pokud chceme druhým nabízet pomoc, jako zdravotníci, psychologové, terapeuti, sociální pracovníci, učitelé a další, musíme mít z čeho brát a zásoby pravidelně doplňovat. To stejné platí i pro neformální pečovatele.


ikona článkuPoradenství na dálku

Současná náročná doba omezuje osobní kontakt, proto využijte možnosti se s námi potkávat prostřednictvím e-mailu a telefonu.


ikona článkuNapišme si, zapište si....

Mimořádné situace vyžadují mimořádné kroky. Přestože hrajeme hru, ve které musíme být všichni v domečku, nikdo nám nebrání komunikovat elektronicky. Možná bychom se mohli vrátit k psaní dopisů, v tomto případě třeba e-mailových nebo whatsappových. Krásně si rozmyslíme myšlenky, můžeme potěšit i někoho dalšího, třeba i opuštěného....
Vraťme se také k psaní deníků či rodinné kroniky. Pokud si myslíte, že deníček je jenom holčičí záležitost, pak se pletete. Deník si psali velcí umělci, ale i běžní lidé, aby zaznamenali chvíle či události, které by jinak odnesl čas. Samozřejmě to mohou být třeba jen zapsané nápady nebo plány, v mužnějším provedení i seznam činností nebo běžeckých výkonů.
Vyrobte si deník plný obrázků a fotek společně s dětmi. Možná to bude jedna z důležitých věcí, které vás za pár let potěší.


ikona článkuFotografie Bohumíra Langmaiera

V Komunitním centru Vltavotýnska připravujeme setkání s vltavotýnským fotografem Bohumírem Langmaierem, který nás seznámí se svojí tvorbou a nechá nás nahlédnout do zákulisí vzniku fotografií.
Zatím kvůli preventivním omezením nemůžeme stanovit přesný termín, kdy setkání proběhne, (nejlépe co nejdříve, jak to bude možné :-)), ale přinášíme malou ochutnávku z jeho fotografického archivu.
Více o tomto panu fotografovi najdete na http://www.studio-lang.cz/ a na facebooku https://www.facebook.com/studio.langmaier.


ikona článkuSekce - Informace pro vás

Na našich webových stránkách jsme založili sekci Informace pro vás.
Chtěli jsme vytvořit databázi rad a aktualit, které se týkají různých oblastí života a měly by vás inspirovat, nebo pomoci v případě potřeby.
V této sekci najdete návod, jak bezpečně na internet, odkazy na vzory smluv nebo na příručku o výhodách či nevýhodách půjček. Občas přidáváme nějakou zajímavost včetně receptů nebo návodů.


ikona článkuPoradíme, poskytneme informace a podporu

Komunitní centrum Vltavotýnska je také místem, kde vás můžeme vyslechnout, poradit, najít východisko z náročné životní situace.
Cílem poradenství je podporovat, informovat, motivovat a nacházet řešení.
Můžete se také u nás informovat na téma dalších aktivit komunitního centra a zapojit se do nich. Na základě vašich dotazů můžeme uspořádat seminář nebo besedu s odborníky.


ikona článkuEFT - technika emoční svobody

Tři středeční večery po sobě jsme se díky lektorům Magdě a Michalovi Zatloukalovým scházeli nad uvolňováním emočních bloků prostřednictvím metody EFT. Zjistili jsme, že správné pojmenování situace, kterou chceme změnit nebo pocitu, který chceme opustit, má skutečně význam. To, že je propojeno tělo a emoce ví asi každý. Bylo až zázračné vidět, jak se jednotliví účastníci semináře uvolňují díky jednoduchému postupu, který opravdu fungoval.


ikona článkuPřidejte se! Háčkujeme a tvoříme společně

Háčkujete a chcete se zapojit do tvorby zajímavých výrobků nebo do charitativního háčkování či pletení?
Přijďte k nám do Komunitního centra. Chceme s vámi tvořit společně a vzájemně se inspirovat.
Navážeme na úspěšnou předchozí práci na projektu Vlasta :-)


ikona článkuHáčkovali jsme a stvořili člověka

Komunitní centrum Vltavotýnska se podílelo na projektu Městské galerie v Týně nad Vltavou a tým šikovných výtvarnic připravil háčkovaný anatomický model člověka jako exponát pro výstavu EXPO Týn a také výukový objekt pro EDU výtvarné galerijní kuchyňky.


ikona článkuSlavnostní otevření Komunitního centra Vltavotýnska

Ve čtvrtek 27. srpna 2020 se konalo Slavnostní otevření Komunitního centra Vltavotýnska. Tento termín byl zvolen jako náhradní za původně plánované slavnostní otevření na jaře letošního roku zrušené vlivem vládních opatření kvůli koronaviru.
Akce se konala za účasti náměstka hejtmanky Jihočeského kraje Pavla Hrocha, představitelů Sdružení měst a obcí Vltava, starostů obcí Vltavotýnska, partnerů Komunitního centra Vltavotýnska a dalších významných hostů a veřejnosti.


ikona článkuKomunitní centrum Vltavotýnska realizuje řadu aktivit

Od začátku roku 2020 realizuje Sdružení měst a obcí Vltava projekt "Komunitní práce v Komunitním centru sounáležitosti", který je spolufinancován z Operačního programu Zaměstnanost. Tento projekt má za úkol rozvinout spolupráci mezi obyvateli nejen Týna nad Vltavou, ale také celého Vltavotýnska.